логоFacebookTwitterYouTubeeMail

16ти  април 2020
"Служба на светите и спасителни страданија"

 3.angeli.so.truba

На 16ти април 2020 година(во навечерието на Велики Петок), во Соборниот храм на св. Климент Охридски во Скопје,на  Утрена богослужба со читање на 12-те страдални Евангелија,чиноначалствуваше Архиепископот Охридски и македонски и на Јустинијана Прима г.г. Стефан во сослужение на свештенството од Соборниот храм. Во текот на утрената богослужба, на средината на  храмот беше изнесен Крстот со Распнатиот Христос.
 

 

 

 

 

 

 Друго од архивата на Преминпортал:

 

 

 Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie