логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

Во рамките на Меѓународниот филмски фестивал за духовни вредности „Богородичен Покров“, кој оваа година се организира 0д 14-19 Октомври, во Македонскиот народен театар во Скопје, ќе бидат прикажани филмови од повеќе меѓународни продукции.

Влезот е бесплатен, а за присуство на отворањето, неопходна е резервација.

За општините надвор од Скопје, ќе биде организиран бесплатен превоз со линиите на Транскоп-Битола.

Во прилог следува целосната програма на фестивалот:

Програма Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie