логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Одговара: П.П.


Прашање од Мирјана
 Зошто секогаш кога одам во црква чувствувам главоболка, како притисок во телото и се прозевам а не сум сонлива. а кога ќе излезам од
црквата тоа поминува.

 

Одговор:

Почитувана Мирјана,
Тоа се некои вообичаени “искушениа”, обид на лукавиот да ни го одвлече вниманието од молитвата. Во тие моменти треба да вложиме повеќе напор да го сочуваме нашето внимание во зборовите на молитвата, а Господ кога ќе го види начиот труд ќе ни помогне со Неговата благодат.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie