логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Aleksand.Lit.jpg

Здружението  Општински центар за карпеста уметност од Кратово  ве поканува  на ден  07 10  2009  год  во 12 ч.  во градската Библиотека  Браќа Миладинови, да ја посетете изложбата  на  Праисториски фотографии од Кратовско,   финансирана од  Министерството за Култура


Мр. Стевче ДоневскиВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie