логоFacebookTwitterYouTubeeMail


 Bdenie.sv.Platon.jpg

Во Марковиот манастир „Св. вмч. Димитриј Солунски“,(Маркова Сушица), ноќта, петок кон сабота, 28-29 декемвриi 2012 година, на празникот на Светиот пророк Агеј; Свети Никола Хрисоверг, патријарх Цариградски, со почеток во 22:00 ч. ќе се отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија. 

26.12.2012 год. Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie