логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Скопје, 08.12.2012 год. 


На 09.12.2012 недела, по повод чествуванје на св. Георгиј ќе се отслужи света Архиерејска богослужба во манастирот св. Георгиј Победоносец- Криви Дол, на која ќе чинонацалствува викарниот епископ на Скопската епархија, Епископот Велички  Јосиф, а ќе присуствува и Неговото Блаженство Архиепископ Стефан. Почеток во 07:30 ч.

За Преминпортал:

Далибор Давид КитановскиВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie