логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Скопје - Меѓународната манифестација „Гоцеви денови“ ќе одбележи 138 години од раѓањето на Гоце Делчев. (црква „Св.Спас“/11:00, споменик на Делчев во Градски парк/12:00)Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie