логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Почитувани,

Ве информираме дека на 27 декември 2009 (петок), во 12 часот во Мултимедијалниот центар Мала станица ќе се одржи прес конференција по повод програмската изложба на  Националната галерија на Македонија “Пресудно при избор” на шестмина македонски уметници: Борис Шемов, Гордана Вренцоска, Искра Димитрова, Гоце Наневски, Осман Демири и Игор Сековски, која ќе се отвори на 01 декември 2009 година (вторник) во Фламанскиот департман за надворешни работи на Кралството Белгија во Брисел.

Ќе ни претставува особена чест и задоволство доколку присуствувате на прес конференцијата.

Со почит,
НАЦИОНАЛНА ГАЛЕРИЈА НА МАКЕДОНИЈАВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie