логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и амбасадорот на Норвешка во Македонија Кјетил Паулсен ќе се обратат на одбележувањето на 150-годишнината од раѓањето на нобеловецот Кнут Хамсон. (Kинотека на Македонија/19:00)

- промоција на книгата „Глад“ од Кнут Хамсон, по што ќе следи и проекција на истоимениот филм.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie