логоFacebook  Twitter  YouTube  eMail

Фото  Сојуз на Македонија со задоволство ги информира љубителите на фотографијата од Скопје и Македонија дека Изложбата - Современа Словенечка фотографија, којa е во рамките на манифестацијата "Денови на Македонската фотографија" ке биде отворена во Националната галерија на Македонија -  Чифте Амам во Скопје, во четврток со почеток во 20 часот.
Со оваа излозжба, на македонската фотографска јавност, ќе се представат 38 словенечки фотографи, со 60 фотографии.
Им се извинуваме на сите посетители и љубители на фотографијата кои дојдоа на предвиденото отварање на оваа изложба на 09.11.2015, која од одредени технички причини неможевме да ја отвориме.Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie