логоFacebookTwitterYouTubeeMail
Во Култорно-информативниот центар во Скопје утревечер со почеток во 20 часот, ќе биде отворена изложбата на монотипии на ликовните уметници Симонида Филипова
Китановска и Марија Светиева.
На изложбата ќе бидат претставени дваесет и пет дела (индивидуални и заеднички монотипии, изработени во графичкото ателје на Културно-Информативниот Центар во тековната 2009 год.). Каталогот за изложбата го подготви д-р Кокан Грчев архитект - историчар на уметноста.
Изложбата ќе трае до 20. декември, по што следи изложбата на Нехат Бекири.

Извор: ВечерВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie