логоFacebook  Twitter  YouTube  eMailУтре ,18 јуни, во Клуб Матица ќе се одржи манифестацијата „Будни со книга“ 24 часа на Булеварот на Книгите. Посетителите ги очекуваат дела на светски и домашни автори, големи попусти, голем број подароци и дружење со книгата.

so-kniga-na-plaza

„Будни со книга“ е одлична можност за сите вљубеници во книгата, прилика која не се пропушта, манифестација на која книгите од различни жанрови може да се купат по исклучително популарни цени. Годинава, покрај Лагуна Клубот, се приклучија и светските издавачки гиганти Pan Macmillan, Harper Collins, Penguin, Orion, Random, Transworld...

Воедно, со оваа манифестација Клубот Матица ќе ја најави и својата традиционална летна книжевна кампања „со книга на плажа“, манифестација која годинава го прославува својот 15-ти роденден.

budni-so-kniga


Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie