логоFacebookTwitterYouTubeeMail
Првата аутлет книжарница ќе биде отворена утре во Скопје. Во книжарницата на „Феникс“ кај Универзална сала над десет илјади книги од сите македонски издавачи ќе може да се купат по цена од од 100 до 200 денари. Од книжарницата „Феникс“ велат дека аутлет книжарница за прв пат се отвoра во Македoнија, а презентацијата и продажбата на книги по саемски цени ќе трае во текот на целата година. Освен продажба на книги, во книжарницата ќе има и други културни манифестации, информираат од книжарницата.


Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie