логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Под наслов „Опус – великан: книга за Гане Тодоровски“, денеска во 12 часот во ДПМ ќе биде промовирана новата книга на Кристина Николовска во издание на издавачката куќа „Мацедонија прима“.

Промотор на книгата е Венко Андоновски, а поезијата ќе ја интерпретира актерот Роберт Велјановски. Монографијата содржи досега необјавени разговори со великанот на македонската литература Гане Тодоровски, како и критики, есеи и херменевтички толкувања за неговото творештво. (К.Р.)
 Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie