логоFacebookTwitterYouTubeeMail 
На 15 септемри о.г., во 11,00 часот, во салата „Борис Трајковски“ ќе се одржи првиот заеднички час на бруцошите и наставниот кадар на УКИМ
 
 
Драги бруцоши,

Генерацијата новозапишани студенти 2009/2010 од сите факултети на најдобриот Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ќе одржи прв заеднички час со деканите, професорите и асистентите на сите факултети, Dies Academicus, на едно место и во исто време.

Кога 15 септември 2009 г. во 11,00 часот
Каде Повеќенаменска спортска сала „Борис Трајковски“
Бул. „8 септември“ бб, 1000 Скопје
(до хотелот „Александар Палас“)


П.С. Ќе ве забавуваат вашите колеги-студентите од Факултетот за музичка уметност.


Сите ве поканува вашиот ректор,
              проф. д-р Велимир СтојковскиПоуки од Светите Отци

dobrotoljubie