логоFacebookTwitterYouTubeeMailГо најавиме најголемиот ИТ настан на Балканот - Информатијада 2014,

кој ќе се одржи во Охрид од 8 до 12 август.

Ова петдневно информатичко дружење е организирано од студентите за студенти, односно главен организатор е Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство - ФИНКИ.

Настанот воедно претставува промоција на нашата земја, поради тоа што ќе биде домаќин на над 400 студенти од Балканот и пошироко, што го прави најголемо ИТ дружење во регионот.

Во прилог на меилот ви испраќаме соопштение за медиуми со најава за настанот и фотографија.

Поздрав и убав работен ден,

Popularno.mk

PR team/GPTM Production

Gjorgi Selkov
+389 71 453 252/ Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Popularno.mk Office: +389 71 453 252
Bul. AVNOJ 112/24 1000 Skopje, Macedonia
http://www.popularno.mkПоуки од Светите Отци

dobrotoljubie