логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Почитувани,

Македонската академија на науките и уметностите  има чест да Ве покани на промоција на книгата:

СТУДИИ ЗА ОХРИДСКИОТ ЖИВОПИС
VI том, од Собраните дела на академик Цветан Грозданов
во издание на Матица македонска и Македонската академија на науките и уметностите

Промотори: академик Георги Старделов и академик Владо Камбовски

На промоцијата ќе биде прикажан и филмот на МРТ посветен на академик Цветан Грозданов:


МЕЃУ ИКОНИТЕ И ФРЕСКИТЕ

Промоцијата ќе се одржи во амфитеатарот на МАНУ,

на 28 ноември 2017 година (вторник), во 12 часот.Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie