логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Во Македонската академија на науките и уметностите
промоција  на СТУДИИ ЗА ОХРИДСКИОТ ЖИВОПИС
VI том, од Собраните дела на академик Цветан Грозданов
во издание на Матица македонска и Македонската
академија на науките и уметностите

Промотори: академик Георги Старделов

и академик Владо Камбовски

 

На промоцијата ќе биде прикажан и филмот на МРТ

посветен на академик Цветан Грозданов:


МЕЃУ ИКОНИТЕ И ФРЕСКИТЕ


Промоцијата ќе се одржи во амфитеатарот на МАНУ,

на 28 ноември 2017 година (вторник), во 12 часот.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie