логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 


 Промоција на првите дела од проектот „Македонски искушенија“
Вторник, 14 Мај 2013 13:14    Среда (15.5.2013 година) во 13 часот во „Порта Македонија“Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (15.5.2013 година) во 13 часот во „Порта Македонија“ ќе се обрати на промоцијата на првите дела од проектот „Македонски искушенија“ кој предвидува печатење на 25 ексклузивни публикаци произлезени од документарните филмови посветени на значајни личности и настани од македонската историја, кои македонската јавност имаше можност да ги види на Македонската радио-телевизија во изминатиот период.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie