логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

 Отворање на изложбата „Во заштита на културното наследство" од Историскиот музеј на Царината на Азербејџан
Вторник, 14 Мај 2013 13:03    Среда (15.5.2013 година) во 12 часот во Националната галерија на Македонија, објект Чифте амам

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (15.5.2013 година) во 12 часот во Националната галерија на Македонија, објект Чифте амам, ќе се обрати на отворањето на изложбата „Во заштита на културното наследство" од Историскиот музеј на Царината на Азербејџан.
Изложбата, на која ќе бидат презентирани вредни артефакти од културното наследство на Азербејџан, досега е претставена во Ватикан, Женева и во Стразбур.   Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie