логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

ПРОМОЦИЈА- Хаику од Митковски


Во НУ Центар за култура "Трајко Прокопиев" во Куманово, денеска во 19.30 часот ќе се одржи промоција на книгата хаику "Патот" од македонскиот писател Борис Митковски, во издание на Антолог" од Скопје. Промотори ќе бидат д-р Владимир Мартиновски и Ѓоко Здравески. Стихови ќе читаат актерите Роберт Ристов и Мирјана Ристова, а настанот ќе го води актерот Ивица Димитријевиќ. Книгата "Патот" е објавена во едицијата со хаику Цреша" и донесува 120 хаику на македонски и на англиски јазик.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie