логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Вторник (18.12.2012 година) во 13,30 часот во МАНУ

Mинистерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (18.12.2012 година) во 13,30 часот во Македонската академија на науките и уметностите ќе се обрати на свечената промоција на нови дела од проектот „Ѕвезди на светската книжевност“.

Промотор на новите дела од оваа едиција ќе биде академик Митко Маџунков.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie