логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Големото одбележување на Часот на планетата Земја во Македонија хит низ целиот свет!

Глобалната организација на Часот на планетата Земја објави специјално видео во кое е објавен видео инсерт од исклучувањето на осветлувањето на Археолошкиот музеј во Скопје
Исто така, поради успешната кампања, видео инсерти од исклучувањето во Македонија беа споделени и во друго, таканаречено „видео на моменти“ во кои освен исклучувањето на осветлувањето
Археолошкиот музеј, се појавуваат и децата од интернационалната британска градинка во Македонија, дури пет пати!
Во сите видеа, Македонија се појавува под своето уставно име, Република Македонија. - „Ова е само доказ дека Македонија вчеравечер покажа дека ја има моќта да направи промена!
Во нашиот медиа центар пристигнаа над 2000 фотографии и видеа од одбележувањето на Часот на планетата Земја низ целата Република и ние сме навистина среќни што постигнавме толку голем успех! Ова немаше да биде успешно без поддршката на градот Скопје, Црвениот крст на Република Македонија, Министерството за животна средина и просторно планирање, ЕВН Македонија и Агенцијата за енергетика.“– изјавиЃорги Селков, главен организатор на акцијата во Македонија.
Во продолжение погледнете ги видеата кои заслужува да ги види цела Македонија

1.
https://www.youtube.com/watch?v=RmBApCauPzA&feature=youtu.be
(ГЛАВНО ВИДЕО)
2.
https://www.youtube.com/watch?v=lLlkRZAUXWA
3.
https://www.youtube.com/watch?v=B9F22aJAUuU


Забелешка до новинарите и уредниците:
ЗАМОЛУВАМЕ ДА БИДАТ ОБЈАВЕНИ ВИДЕО СОДРЖИНИТЕ. ВО ПРИЛОГ ВИ ИСПРАЌАМЕ
ФОТОГРАФИИ ОД ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ, А ЦЕЛОСНАТА ФОТОГАЛЕРИЈА МОЖЕТЕ ДА ЈА
ПОГЛЕДНЕТЕ НА
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.435144736664805.1073741833.253237034855577
&type=3&uploaded=4
За подетални информации, обратете се на : Ѓорги Селков,
Главен организатор на акцијата во Македонија  Earth Hour Macedonia
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.+38971453252

Часот на планетата Земја  е глобално еколошко движење креира но од WWF.Како една од  првите кампањи креирана од луѓето за луѓето, Часот на планетата Земја прерасна во симболичен настан  кој се одбележува во многу градови и земји, поддржан од  индивидуалц и бизниси организации  и влади, со цел да се подигне еколошката свест кај граѓаните

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie