логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

07 јануари 2019
"Рождество Христово – Божик"

На Божик, 7 јануари 2019 година, во митрополитскиот соборен храм на Свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше света Василиева Литургија, а верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

 

 

 

 

 

Извор: http://koe.mk/bozik-2019/

 Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie