логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

ПОКАНА за прес


Почитувани,

Ве покануваме на прес по повод најавата на 10-тото издание на Интернационалниот филмски фестивал АСТЕРФЕСТ кој ќе се одржи од 27 до 31 мај во Струмица.

На пресот ќе биде објавен еден од овогодинешните лауреати на Астерфест и ќе бидат соопштени програмските координати за јубилејното фестивалско издание.

Пресот е закажан за утре - 21 јануари (вторник) со почеток во 11 час. во големата сала во Кинотеката на Македонија.


Мими Ѓоргоска-Илиевска, Директор на НУ Кинотека на Македонија
Горан Тренчовски, Претседател на Тивериополската филмска алијанса и менаџер на “Астерфест”
 Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie