логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Вечерва и утре скопјани на автокино во Градскиот парк
avtokino

Во организација на кино „Милениум“ и Младонскиот културен центар (МКЦ) во Градскиот парк во Скопје ќе започне да функционира.

Автокиното ќе се одржи вечерва и утре, како и следниот петок и сабота (15 и 16 ноевмри)  на паркингот во стариот дел од Градскиот парк и ќе биде најава за почеток на фестивалот на европскиот филм „Сиденејс“, кој ќе се одржи од 14 до 23 ноември во Скопје, соопштуваат од МКЦ.


Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie