логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Саем на студии во Франција

Францускиот институт во Скопје и одделот за високо образование Кампус Франс организираат Саем на студии во Франција кој ќе се одржи в петок со почеток од 10 до 18 часот.

 

 Официјалното отворање ќе биде во 12:30 часот од страна на Н.E. г-ѓа Лоранс Оер и од висок претставник од Министерството за образование на Македонија.

Саемот ќе понуди информации за сите процедури за упис, за студиските програми, програмите за стипендии, директно од претставниците на универзитетите Сорбона Париз 4, Каен, Лион, Орлеан, Литорал Кот д'Опал, Институтот за политички науки од Париз - Европскиот кампус за централна и источна Европа во Дижон...

 

http://www.mkd.mk/kultura/saem-na-studii-vo-francijaВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie