логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

MANU.sv.Kliment2.jpg

 

Ве известувам дека на 5 јуни 2013 година (среда) во 12.00 часот во МАНУ
ќе одржи Пристапно предавање д-р Ѓорѓи Поп-Атанасов, на тема:

ХИМНОГРАФСКАТА ТРАДИЦИЈА ВО ОХРИДСКАТА КНИЖЕВНА ШКОЛА

 Видео содржини

Поуки од Светите Отци

krusevoexport