логоFacebookTwitterYouTubeeMailПочитувани,

Ве информираме дека во НУ Националната галерија на Македонија, објект Даут пашин амам, на 23 март 2011 година (среда), во 19 часот, ќе се отвори јубилејната изложба 110 години од раѓањето на Лазар Личеноски.

Изложбата ќе ја отоворат г-гја Елизабета Канчевска Милевска, министер за култура на Република Македониај, г-гја Маја Крстевска, директор на НУ Националната галерија на Македонија и Владимир Георгиевски, професор на Архитектонскиот факултет.

Излозбата е подрзана од Министерството за култура на Република Македонија.

Со почит,

НАЦИОНАЛНА ГАЛЕРИЈА НА МАКЕДОНИЈАВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie