логоFacebookTwitterYouTubeeMail


ЧИФТЕ АМАМИзложбата "15 години мозаик", дел од колекцијата на струмичката ликовна колонија, вечерва (20,30 ч.) ќе биде претставена во Чифте амам, во рамките на Скопско лето. Во поставката со свои дела учествуваат седум автори, меѓу кои е Газанфер Бајрам, кој како ликовна дисциплина, мозаикот го внел во употреба во Струмичката колонија во 1993 година. Учествуваат и Паоло Ракајни од Италија, Наташа Дејановиќ од Србија, Ѓорги Томовски иВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie