логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Филм од Данска, Индија и од Естонија на Скопскиот фестивал

Данскиот филм „Часот на рисот“, на режисерот Сјорен Kраг-Јакобсон, ќе биде прикажан вечерва во 18 часот, во киното „Милениум“, во рамкиет на Скопскиот филмски фестивал.

Два часа подоцна на програмата е индискиот „Спакуван ручек“, а улогите ги толкуваат Ирфан Kан, Нимрат Kаур. Филмот има освоено 20-ина меѓународни награди. Во 22 часот во „Милениум“ ќе биде прикажан естонскиот „Слободна зона“.

Скопскиот филмски фестивал беше отворен синоќа со рускиот филм „Сталинград“, на режисерот Фјодор Бондарчук.


Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie