логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

Македонската академија на науките и уметностите и
Амбасадата на Унгарија во Република Македонија,
во соработка со Унгарската академија на уметностите
имаат чест да Ве поканат на отворање на
Изложбата:
„ЕДЕН ПОГЛЕД НА УНГАРИЈА“
Културно одбележување со претставување на:
„Скулптурите на Јашак“
„Муралите на Аба-Новак“
Портретите на Лист – Барток – Кодали
МАНУ, 10 април 2014 г. (четврток) во 19.00 часотВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie