логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 Седум филмови од јапонската кинематографија се на програмата на Неделата на јапонскиот филм, „Тајни на јапонската технологија: нинџи, преобразби, тимска работа“, што ќе се одржува од вечер во Кинотека на Македонија.

Ќе бидат прикажани филмови на јапонските филмски великани Като Таи, Кон Ичикава, Јамамото Сацуо, Шинода Масахиро и Акехи Масајуки.

Кинотека на Македонија и Амбасадата на Јапонија ја организираат манифестацијата по петти пат.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie