логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 


Промоција на монографијата „Пештерски цркви“ од Гоце ЖураВо мултимедијалниот центар „Матица екслузив”, денеска во 13 часот ќе биде промовирана колор-монографијата „ Пештерски цркви” од охридското крајбрежје од познатиот историчар на уметноста Гоце Жура.


За ова ретко издание објавено на македонски и англиски јазик и богато илустрирано со фотографии од Горадана Ангеличин Жура и Горан Патчев ќе говорат проф. д-р Отец Стефан Санџакоски и проф.д-р Димитар Ќорнаков.


автор: НетпресВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie