логоFacebookTwitterYouTubeeMail

ФОТО ИЗЛОЖБА


Поезија на секојдневието


Во Мала Станица вечерва во 20 часот ќе биде отворена изложба на фотографии на Дејан Колевски. Изложбата насловена "Поезијата на секојдневието" содржи педесетина фотографии изработени во црно-бела техника.

Во фотографиите направени на различни географски меридијани се доловени обични моменти од секојдневието во кои сите ние сме учесници и сведоци. Тоа се мали детали од секојдневието, уникатни ситуации кои го прават животот шармантен и возбудлив.

Дејан Колевски е активен член на Фото Сојуз на Македонија. Неговите фотографии се изложувани и наградувани на повеќе државни и меѓународни изложби на фотографија.


Видео содржини

Поуки од Светите Отци

krusevoexport