логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 Денеска ( 30 октомври, среда) со почеток во 12:00 часот, во Домот на култура „Илинден“ ќе биде промовиран новиот роман на најчитаниот македонски автор за деца и тинејџери Горјан Петревски „Јавачот на божилак“.

 Горјан Петревски, во повеќе наврати, е прогласуван за најчитан автор , со бројни награди за своето творештво. Досега објавил над триесетина наслови, раскази и романи за деца и тинејџери, од кои некои доживеале и по 14 изданија.

http://cooltura.mk/?attachment_id=40473Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie