логоFacebookTwitterYouTubeeMailПочитувани,
 
Со радост Ве известуваме дека на 26 јуни (петок) во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово, со почеток во 20 часот, групата „Баклава“ ќе одржи промотивен концерт на албумот „Калемар“. На концертот ќе бидат исполнети и нумери од претходниот албум.
 
Концертот е во рамките на летната турнеја на „Баклава“ низ Македонија. По промотивниот концерт во Скопје, досега се одржани концерти во Струмица, Прилеп, Велес, Витолиште, Охрид и Делчево, а наскоро следуваат и концерти во Битола, Радовиш, Штип, Струга, Крушево, Свети Николе, Кочани...
 
Со надеж дека преку Вашиот ценет медиум оваа информација ќе стане достапна до јавноста, однапред Ви благодариме,


Владимир Мартиновски,
група „Баклава“ Видео содржини

Икона на Мајката Божја Одигитрија

Ное 16, 2018
Помага при сите болести, лекува од најтешки болести, опседнатост од нечиста сила и ги штити малите деца.

Руски Светец Александар Свирски

Сеп 29, 2018
Рускиот светец Александар Свирски - мошти со бела боја и кожа стара повеќе од 500 години, како да е жив

Поуки од Светите Отци

krusevoexport