логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

ПРОМОЦИЈА И ЗАШТИТА НА УБАВИНИТЕ НА ЛАЗАРОПОЛЕ
ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ
18-23 МАРТ 2014година
20:00 часот
ИЗЛОЖБЕН САЛОН НЛБ Тутунска банка
С К О П Ј Е

 

Лазоровци Ве покануваат да ја проследиме оваа изложба на уметнички фотографии и сите заедно да го дадеме нашиот придонес за заштита на оваа Божја убавина.

На отворањето ќе говорат:
Јана Манева – Чупоска (селекција на фотографии)
Митко Тодоровски (претседател на месната заедница на село Лазарополе)
Лилјана Поповска
Стево Темелковски (заменик министер за животна средина)Видео содржини

Поуки од Светите Отци

krusevoexport