логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Датум: 04.06.2013, 20:44
Отворен филмскиот фестивал во Тетово

Филмот „Агнус деи“ („Божјо јагне“) на косовскиот режисер Агим Сопи ќе биде прикажан на меѓународниот филмски фестивал во Тетово, вечерва во 20.30 часот, во Центарот за култура. Фестивалот беше отворен завчеравечер со играниот филм „Берлин проџект“ на Иво Трајков. Во 15 часот ќе биде прикажан документарниот „103 - Љубовно писмо до алтернативната култура“ на „ПМГ рекордингс“.

Филмот го работеа Мирко Попов, Синиша Евтимов, Николина Kујача, Божидар Јовановиќ. Во 10.45 часот, режисерот Трајков ќе одржи работилница. Во 17 часот ќе бидат прикажани осум кратки играни филма.


Видео содржини

Поуки од Светите Отци

krusevoexport