Храм Св. Георгиј, Криви Дол, Скопје


                  

На денот кога Светата Христова Црква го слави споменот на  светиот пророк Илија во манастирската Црква Св. Георгиј  во Скопје се отслужи Архиерејска  Божествена  Литургија на која чиноначалствуваше Митрополит Американско- канадски г. Методиј во солужение на презвитер Игор Калпаковски и ѓаконот Горан Стојчевски.
Верниот народ се причести со Светите Тајни Христови.
 


пп