Скопје,7ми јануари2022 г,- Соборен храм Св.Климент

 

 

  

 

На 07.1.2022 година, на празникот Рождество Христово – Божик, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан, отслужи  Златоустова Литургија во Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје.
На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

  

 

 

 

http://mpc-spe.mk/arhiepiskop/aktivnosti/bozo-vo-soborniot-hram-2022/