Sample Image

Во петтата надела од Великиот пост, посветена на Света Марија Египетска, во манастирот „Св. Ѓорѓи“ во Неготино се отслужи Света Божествена Василиева Литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештенослужители.

ФОТОГРАФИИ

Photo:

 Photo:

Photo:

Photo:

 Photo:

 Извор: Повардарска епархија