Недела на простувањето

 На 13.03.2016 година, Недела сиропусна (Прочка – Вел. Поклади), Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во Соборниот храм „Пресвета Богородица“ – Гостивар, во сослужение со свештеници од Гостиварското намесништво протоереј-ставрофор Боге Богојески, протоереј Андон Андоноски и ѓакон Мартин Андоноски. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

 За Преминпортал: Синиша Георгиев

Тетовско-гостиварска епархија