DSC_0095

На денот кога Православната Црква молитвено се сеќава на Вознесението Господово, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи Божествена Литургија во храмот Свето Вознесение - Св. Спас на Кале. На Литургијата во протопрезвитерски чин беше ракоположен свештеникот Томе Атанасовски.

DSC_0107

DSC_0168

DSC_0176

DSC_0219

DSC_0205

DSC_0233

DSC_0272

DSC_0301

 DSC_0386

 DSC_0459

Извор: Скопска епархија