IMG_6563-1

IMG_6562

IMG_6571

На 22-ти март 2015 година, во Неделата на свети Јован Лествичник и во спомен на 40-те Севастиски маченици, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на свештеници од Скопската епархија во храмот Св. Архангел Михаил, во скопската населба Автокоманда, отслужи  Божествена Литургија на св. Василиј Велики.

 IMG_6584

 IMG_6587

 IMG_6601

 IMG_6620

IMG_6610

IMG_6632

IMG_6641

IMG_6658

IMG_6660

 IMG_6666