Скопје, 8-ми март 2015 год.-храм Рождество на Пресвета Богородица

 

 
На 8-ми март 2015 година, во втората недела од Великиот пост, кога Светата Црквата молитвено го прославува споменот на свети Григориј Палама, ереј Игор Димитриевски во сослужение на ерејот Заран Велковски и ѓаконот Даниел Џепчиќ,  во храмот Рождество на Пресвета Богородица,  во Скопје,  служеше Света Василиева Литургија. На Светата Литургија многубројниот верниот народ, меѓу кој и сопругата на Претседателот на Р. Македонија ѓ-а Маја Иванова,  се причестија  со Светите Христови Тајни.

 

 

Преминпортал (к.т.)