На 14.12.29014, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи Aрхиерејска Божествена  Литургија во Соборниот храм „Успение на Пресвета Богородица“ во Гостивар, во сослужение со архиерејскиот намесник протоереј-ставрофор Боге Богојески и ѓакон Илија Деспотовски. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 За Преминпортал: Синиша Георгиев