Синоќа, во чест на светиот маченик Бонифациј, во црквата на свети Григориј Палама и свети великомаченик Димитриј во Струмица, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија, на која верните се причестија со Светите Тајни Христови.

 

 

Извор: http://www.mpc.org.mk/MPC/SE/vest.asp?id=7194