image

 image

 Недела на Св. Григориј Палама

На 24.03.2019 година, Недела на Св. Григориј Палама, Неговото високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Василиева литургија во Лешочкиот манастир, со свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

image

 image

 image

 image

 image

 image

 image

 image

image

Извор: https://tge.mk/product/nedela-na-sv-grigorij-palama