Недела на свети Григориј Палама
24 март 2019
"Недела на свети Григориј Палама"

На 24.03.2019 година, во втората недела од Великиот пост, кога Црквата го прославува споменот на свети Григориј Палама, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово служеше Света Василиева Литургија.
На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

 

 

 Извор: http://koe.mk/nedela-na-sveti-grigorij-palama-2019/